نشست با موضوع «معنویت گرایی آخرالزمانی» با حضور حجت الاسلام توکلی، استاد دانشگاه امام صادق(ع)

20160327 180134

 

به همت یکی از اعضای موسسه اندیشه و فرهنگ اسلامی یزد، جلسه ای با عنوان «معنویت گرایی آخرالزمانی» با حضور حجت الاسلام توکلی از اساتید دانشگاه امام صادق(ع) در موسسه برگزار گردید. در این نشست پس از معرفی موسسه برای استاد، استاد طی سخنانی به تبیین معنویت در آخرالزمان پرداختند.

جلسه بازخوانی اندیشه های مقام معظم رهبری در کتاب طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن

جلسه بازخوانی اندیشه های مقام معظم رهبری در کتاب طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن عصر روز جمعه ۲۳ بهمن ماه سال جاری در محل موسسه اندیشه و فرهنگ اسلامی یزدبرگزار شد. در این جلسه که دانشجویان و طلاب شهر یزد در آن حضور داشتند، حجت الاسلام مومنی به مرور پنج جلسه اول کتاب پرداختند و حضار سوالات خود را پیرامون مسائل مطروحه در این جلسات بیان کردند. در پایان این جلسه، نماز جماعت مغرب و عشا به امامت حجت الاسلام مومنی اقامه شد

IMG  .

آینده ای که پیش روی ماست... تمدن اسلامی، از رویا تا واقعیت

به همت موسسه اندیشه و فرهنگ اسلامی یزد و با همکاری تشکل جامعه اسلامی دانشگاه یزد در تاریخ ۱۹ بهمن ماه ، نشستی با عنوان" آینده ای که پیش روی ماست .... تمدن اسلامی، از رویا تا واقعیت"  با حضور استاد عظیم ابراهیم پور از تهران در دانشگاه یزد  برگزار گردید. در این جلسه استاد پیرامون "الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت و جایگاه آن در تمدن نوین اسلامی" صحبت هایی را ایراد نمودند. تفاوت "اسلام حقیقی و اعتباری"، اختلاف در دو گفتمان"توسعه غربی" و " الگوی پیشرفت مورد تاکید مقام معظم رهبری"  و مراحل تمدن سازی از نگاه امام خامنه ای و نیز نقاط ضعف برنامه ششم از دیگر مباحثی بود که در این جلسه به آن پرداخته شد

.

نشست"نفوذ فرهنگی و اقتصادی" با حضور استاد محمدحسین فرج نژاد از قم

موسسه اندیشه و فرهنگ اسلامی یزد در تاریخ شانزدهم بهمن ماه با دعوت از استاد فرج نژاد ، نشستی را با حضور دانشجویان و طلاب یزد با موضوع «نفوذ فرهنگی و اقتصادی» برگزار نمود. در این جلسه پیرامون مسائل مختلفی نظیر مبانی اقتصاد مقاومتی، مزایا و معایب قراردادخرید هواپیما از شرکت ایرباس فرانسه، ابعاد مختلف قرارداد جدید همکاری ایران خودرو با شرکت پژو و نیز فرصت های همکاری با کشورهای مختلفی نظیر هند و روسیه و ... در شرایط پسابرجام ، بحث و تبادل نظر شد. در ادامه فرصتی جهت پرسش و پاسخ شرکت کنندگان در نظر گرفته شد. این جلسه که نزدیک به یک و نیم ساعت به طول انجامید با اقامه نماز مغرب و عشا به امامت حجت الاسلام هنزایی به پایان رسید.

20160205 165511

بازدید آقای محمد صالح جوکار نماینده مردم شهر یزد در مجلس شورای اسلامی از موسسه اندیشه و فرهنگ اسلامی یزد

 

 

20151201 160543

 

 

هم زمان با  10 آذر ، روز مجلس و سالروز شهادت آیت الله مدرس ؛ موسسه اندیشه و فرهنگ اسلامی دعوتی را از آقای محمد صالح جوکار، نماینده محترم شهر یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی جهت حضور در موسسه به عمل آورد.

 

محور صحبت های انجام شده در این جلسه به شرح زیر می باشد:

۱.      برقراری ارتباط با شبکه همیاران انقلاب جهت تاثیرگذاری بیشتر موسسه در عموم مردم جامعه.

۲.      تقدیر و تشکر از فعالیت های موسسه جهت معرفی گفتمان های مورد نظر مقام معظم رهبری از جانب آقای جوکار

۳.      بررسی مسائل و تحولات پس از برجام.

۴.      بررسی تدابیر مقام معظم رهبری برای جلوگیری از تفرقه در جامعه به واسطه قضیه برجام.

۵.      نحوه استفاده آمریکا از حربه نفوذ برای اثرگذاری بر ایران.

   ۶.      پرسش و پاسخ دانشجویی.


نمایشگاه کتاب «امپراتوری شیطان» در روز 13 آبان

 

حسب فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر حفظ روحیه استکبارستیزی و مقاومت در شرایط فعلی، ترویج‌ گفتمان ‌استکبارستیزی بیش از پیش در دستور کار موسسه ( مردم نهاد) اندیشه و فرهنگ اسلامی یزد قرار گرفته است.

حضور گسترده در راهپیمایی روز 13 آبان و استکبارستیزی از برنامه‌های مهم روز 13 آبان است. بر این اساس موسسه تصمیم گرفت تا ضمن حضور در راهپیمایی اقدام به فروش کتاب « امپراتوری شیطان» نماید.

1


2


3

نشست استانی پیشگامان تمدن سازی

 

4920297157528653449نشست استانی پیشگامان تمدن سازی با موضوع ضرورت اندیشه تمدن سازی در میان فعالین و نخبگان فرهنگی استان یزد، جمعه 16 اسفند، ساعت 18:3 در میدان امام حسین(ع) یزد، مجتمع امام رضا(ع) (دانشکده پیراپزشکی) سالن شهید علیزاده، برگزار می شود. به گزارش طلوع یزد، این نشست با موضوع ضرورت اندیشه تمدن سازی در میان فعالین و نخبگان فرهنگی با سخنرانی حجت الاسلام غفاری فر، از مسئولان مرکز عالی امام رضا(علیه السلام) حوزه علمیه قم و از اساتید جامعه شناسی و اندیشه اسلامی، همراه با رونمایی از کتاب "ولایت فقیه، ولایت فرزانگان" و بسته های آموزشی اردوهای علمی گذشته کانون اندیشه اسلامی دارالعباده و مجمع هم اندیشی نخبگان استان یزد، در سال های 1391 و 1392 با عناوین: طلیعه حکمت(علم تمدن ساز) اردوی طلیعه معرفت(سکولاریسم در نظام تعلیم و تربیت) اردوی اولی الابصار (عبرت های تاریخ معاصر) برگزار می شود. از تمامی دوستانی که در سال های گذشته در برنامه های کانون شرکت داشته اند، دعوت به عمل می آید که در این نشست علمی حضور به هم رسانند.

ارائه کتب سبک زندگی پیامبر صلی الله علیه و آله در جشن ۲۲ بهمن

 

 

 

 

 

در سی و ششمین جشن انقلاب، موسسه اندیشه و فرهنگ اسلامی یزد با همکاری پاتوق آسمان اقدام به بر پایی غرفه فروش کتب ویژه سبک زندگی پیامبر(ص) با تخفیف 80 درصد نمود.

این توزیع با توجه به توهین به ساحت پیامبر عشق و مهربانی حضرت محمد صلی الله علیه و آله برای دو گروه بزرگسالان و خردسالان صورت پذیرفت.

 

در غرفه ی "ما با مطالعه زندگی محمد(ص) عاشق او شدیم" واقع در میدان شهید بهشتی کتاب "هم نام گل های بهاری" نوشته حسین سیدی برای گروه سنی بزرگسال با قیمت 2500 تومان و "محمد مثل گل بود" نوشته غلام رضا حیدری ابهری ویژه خردسالان با قیمت 3000 تومان برای مردم همیشه در صحنه دارالعباده یزد  ارائه گردید که با استقبال کم نظیر عموم مردم مواجه شد.

 

 

برگزاری هشتمین جلسه از سلسله جلسات بهار اندیشه

به مناسبت ایام فرخنده دهه فجر هشتمین جلسه بهار اندیشه با موضوع بررسی تحلیلی انقلاب اسلامی با حضور استاد باقری برگزار گردید.

در این جلسه استاد از زمان شکل گیری جریان مبارزه انقلابی مطالب را دسته بندی شده ارائه نمودند.ایشان سیر به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی را سخت ومشقت بار توصیف نموده و دستاورد ها ونیز حاشیه های زمان طاغوت را برشمردند.

در نهایت ایشان با تمرکز بر روی سال 57 با مرور اتفاقات آن سال و نیز اتحاد وحدت ملت جهت رسیدن به هدف مطلوب خود برنامه ها ونقشه های ر‍ژیم پهلوی ونیز دولت های غربی را بیان نمودند.ایشان مطالب خود را با مشاهدات و نیز تجربیات خود به صورت سلسه وار ونیز خاطره به پایان رساندند.

برگزاری هفتمین جلسه از سلسله جلسات بهار اندیشه

در راستای لزوم تداوم و مطالعه مباحث مطروحه در اردوی 93 وترویج گفتمان جنبش نرم افزاری و تولید علم هفتمین جلسه مطالعاتی با حضور حجت الاسلام مومنی برگزار گردید.

حجت الاسلام مومنی

این جلسه در روز جمعه 5 دی ماه 93 ساعت 9صبح باقرائت زیارت شروع گردید.در ابتدا استاد فصل سوم کتاب مبانی توسعه و تمدن غرب را ارائه کردندو با پخش نمودار ها و تصاویر این فصل را مفصل تشریح کردند.

با اتمام فصل سوم استاد جهت روشن تر شدن بعضی از مباحث چند کلیپ را پخش کردند و روی این تصاویر توضیحات مختصری فرمودند.

 در ادامه یکی از شرکت کنند گان  فصل بعدی کتاب را بصورت کنفرانس ارائه کردند و با پرسش و پاسخ و همچنین ارائه نظرات و شبهات جمع حاضر این فصل به پایان رسید.در پایان جمع حاضر نماز جماعت را به امامت حجت الاسلام مومنی به پا داشتند.

 با توجه به عدم گزارش چند جلسه قبلی تعدادی عکس از آنها درج گردیده است.

مطالعاتی

مطالعاتی

مطالعاتی

مطالعاتی

مطالعاتی

مطالعاتی

مطالعاتی

مطالعاتی

مطالعاتی

 مطالعاتی

مطالعاتی

مطالعاتی

مطالعاتی

مطالعاتی