پایان ششمین اردوی تخصصی طلیعه تاریخ تمدن/نظرسنجی

ششمین اردوی آموزشی جنبش نرم افزاری طلیعه تاریخ تمدن1393 با حضور دانشجویان وطلاب به پایان رسید.

 این اردوی آموزشی در راستای تحقق مطالبات رهبری در حوزه تولید علم،جنبش نرم افزاری و آزاداندیشی وترویج گفتمان جنبش نرم افزاری در سطح دانشجویان وطلاب استان در اردوگاه شهیدفهمیده بنادک سادات برگزارگردید.

 طلیعه تارخ تمدن

به حمد الهی و با عنایات ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف، مجمع هم اندیشی نخبگان استان یزد و موسسه فرهنگ و اندیشه اسلامی استان یزد، در تداوم طرح کلان چندساله آموزشی-پژوهشی خود، امسال تابستان نیز اردوی تاریخ تمدن را برگزار کردند. ششمین اردوی تخصصی نخبگان استان یزد، با موضوع "طلیعه تاریخ تمدن" در تاریخ نهم تا چهاردهم شهریور ماه 1393 با حضور دانشجویان و طلاب نخبه استان یزد به انجام رسید. این اردوی تخصصی، تداوم اردوهای عمومی جنبش نرم افزاری و اردوهای تخصصی علمِ تمدن ساز، تاریخ معاصر، سکولاریسم در نظام تعلیم و تربیت و نشست های طب سنتی، پیشگامان تمدن سازی، تحلیل رسانه و... می باشد که در سالیان اخیر با مشارکت موسسه فرهنگ واندیشه اسلامی (که سابقا با نام کانون محبان الزهرا و کانون اندیشه اسلامی دارالعباده یزد شناخته می‌شد) و مجمع هم اندیشی نخبگان استان یزد برگزار شده بود، می‌باشد. این اردوی آموزشی-پژوهشی و فرهنگی، در محیط باصفای  اردوگاه شهید فهمیده بنادک سادات یزد برگزار گردید.  

شرکت کنندگان در این اردو، مباحثی را حول موضوع تاریخ تمدن با نظری به تاریخ معاصر به مباحثه نشستند و از محضر اساتید حوزه و دانشگاه قبیل حجت الاسلام و المسلمین دکتر رضا کرمی، دکتر محمدرضا اولیاء، حجت الاسلام دکتررضا رمضان نرگسی، استاد حسام الدین حائری زاده، استاد دشتی، استاد محمد حسین فرج نژاد، حجت الاسلام حسین فلاح زاده، استاد امامی میبدی، استاد میثم عبدللهی، حجت السلام محسن مومنی و حجت الاسلام محسن عطارمنش به صورت کلاسی و مباحثه ای و گعده ای استفاده کردند. گفتنی است که درحاشیه این طرح، نمایشگاه کتاب و عکس و نیز حلقه های معرفتی و پرسش و پاسخ و مشاوره و کوهنوردی نیز فراهم بود.

جهت طراحی و برنامه ریزی و دعوت اساتید این اردو، از مراکز و موسسات و مشاوران مختلفی در قم و تهران بهره جستیم که باید از آنها تشکر کرد:‌ مرکز مطالعات تاریخ معاصر ایران(لینک سایت)، موسسه مطالعات و پژوهش های سیاسی(لینک سایت)، موسسه آموزشی-پژوهشی امام خمینی(رحمه الله علیه) قم (لینک سایت)، مدرسه دانشجویی قرآن و عترت دانشگاه تهران (لینک سایت)، مرکز اسناد انقلاب اسلامی (لینک سایت)، اندیشکده یقین، مرکز بررسی های دکترینال(لینک سایت و اینجا)، برخی اساتید دانشکده معماری دانشگاه یزد، برخی اساتید کانون طلوع موسسه امام، برخی اساتید  و پژوهشگران تاریخ معاصر وتمدن اسلام و غرب. امید که مرضی حضرت صاحب عجل الله تعالی فرجه الشریف باشد.

طلیعه تارخ تمدن

طلیعه تارخ تمدن

طلیعه تارخ تمدن

طلیعه تارخ تمدن

طلیعه تارخ تمدن

نظرسنجی

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید