پیشنهاد سیر مطالعاتی

آنچه که پیش از این در ارائه سیرهای مطالعاتی مرسوم بوده، مشورت و جمع بندی بین نظرات کارشناسان  و فعالان حوزه های مختلف بوده است. درحالیکه «مسیر» اعتبار علمی خود را به واسطه تایید و معرفی منابع توسط اساتید و نخبگان شاخص هر حوزه بدست می آورد. به بیان دیگر این مجموعه تلاش دارد تا با یک نگاه استاد‌محور به مجموعه سیرهای مطالعاتی دست پیدا کند تا علاوه بر تنوع، امکان شناخت و درک تفاوت نگرش‌ها در موضوعات واحد نیز مشخص و روشن گردد.

سیرهای مطالعاتی موجود در مجموعه مسیر، در حوزه‌های مختلف علمی نظیر فرهنگ (زنان٬ خانواده و سبک زندگی)، سیاست (اندیشه سیاسی، جریان شناسی، جنگ نرم، آمریکاشناسی و دیپلماسی عمومی)، تاریخ (تاریخ اسلام، غرب، معاصر و انقلاب اسلامی)، فلسفه (فلسفه٬ کلام و فلسفه غرب)، هنر و ادبیات (سینما، ادبیات ایران و جهان، ادبیات پایداری و شعر) و هم چنین سیر مطالعاتی آثار بعضی از شخصیت‌های مطرح علمی هم چون علامه عسکری(ره)، امام موسی صدر، آیت الله مجتبی تهرانی(ره) و شهیدآوینی تهیه شده است و در آن ها از نظرات اساتید بزرگی هم چون آیت الله جاودان، حجة الاسلام آقاتهرانی، حجة الاسلام زیبایی نژاد، حجة الاسلام محسنی، دکتر رجبی دوانی، دکتر ایزدی، دکتر عادل پیغامی، دکتر رضا سلیمان حشمت، دکتر حسن عباسی، دکتر اصغر افتخاری، محمدرضا سرشار، رضا امیرخانی، مرتضی سرهنگی و بسیاری دیگر از اساتید و نخبگان رشته‌های مختلف استفاده شده است.

نوع طراحی هر سیر مطالعاتی بدین ترتیب است که ۵ کتاب ابتدایی هر سیر ناظر به مباحث مقدماتی و مبنایی موضوع و به تعبیری برای سطح مقدماتی مناسب هستند. ۵ کتاب دوم مربوط به سطح متوسط و کسانی است که با حیطه مطالعات مذکور آشنایی نسبی دارند و ۲ کتاب پایانی معرفی شده در هر سیر، در سطح پیشرفته و مخصوص مخاطبانی است که کاملا با مباحث گذشته آشنا شده است و یا در حوزه مذکور متخصص است.

 

سیر مطالعاتی مسیر


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید